OVČIA VLNA PROSPIEVA VÁŠMU ZDRAVIU

Ovčia vlna je vynálezom prírody. Vysoká kvalita výrobkov vyrobených z čistej prírodnej ovčej vlny ju predurčuje na výrobu paplónov, podušiek, diek a iných výrobkov, ktoré príjemne zahrejú Váš organizmus a prospievajú vášmu zdraviu.

Ponúkame Vám široký sortiment vlnených výrobkov:

- paplóny a podušky 
- vložky do topánok
- hračky pre deti
- izoláciu z ovčej vlny na zateplenie dreveníc a zrubov.

OVČIA VLNA PRINÁŠA BLAHODÁRNY A ZDRAVÝ SPÁNOK

Vlákna ovčej vlny majú vynikajúce termoizolačné vlastnosti. Ovčia vlna kumuluje teplo vytvorené ľudským telom počas spánku a zároveň odvádza vlhkosť. Absorbuje vlhkosť (ľudský pot) až do 40% svojej hmotnosti bez straty svojich tepelnoizolačných schopností. Ovčia vlna je prirodzene pružná, ľahká a príjemná a aj samotné ovce v zime chráni pred chladom a v lete ich chladí. Ovčia vlna neutralizuje kladné ióny a škodlivé sublimáty. Výrobky z ovčej vlny majú výbornú termoregulačnú a hydroregulačnú schopnosť, tzv. suché teplo. Suché tepl ochraňuje pred roztočmi a ich výkalmi, a preto je vhodné pre alergikov. Vďaka prehrievacej schopnosti zníženia bolesti a zvýšenia pohyblivosti kĺbov, svalov a šliach, je vhodné pre reumatikov. 
Paplóny a podušky z ovčej vlny vám doprajú príjemný spánok a dokonalú regeneráciu.

OVČIA VLNA AKO PRIRODZENÁ KLIMATIZÁCIA OBYTNÉHO PRIESTORU

Ovčia vlna ako prírodný materiál je známa ako jeden z najlepších izolantov s výbornými technickými vlastnosťami. Výrobky z ovčej vlny slúžiace k tepelnej izolácii nachádzajú uplatnenie hlavne v drevostavbách, nízkoenergetických a pasívnych domoch na izoláciu podkrovia, fasády, podlahy, stropu a stien. Ovčia vlna vo forme rovnomernej vrstvy je dokonale vhodná pre izoláciu veľkých plôch. Odstrižky a zbytky sa hodia pre izoláciu škár a menších dutín.

Výhodou ovčej vlny je, že dokáže prijať vzdušnú vlhkosť až do jednej tretiny svojho objemu a opäť ju vrátiť do ovzdušia. Vďaka tejto vlastnosti môže izolácia z ovčej vlny prirodzene regulovať vlhkosť v miestnosti a pôsobiť ako prirodzená klimatizácia obytného priestoru.

S ovčou vlnou sa manipuluje lepšie než s ostatnými vláknitými izolačnými materiálmi, pretože je prirodzene pružná, po stlačení sa opäť roztiahne do voľného priestoru a môže tak s veľkou presnosťou utesniť i nepravidelné dutiny. Ovčia vlna je jedným z mála izolačných materiálov, ktoré sú bezprašné, zdraviu neškodné, jednoducho, ľahko a rýchlo spracovateľné a pri práci s nimi nie sú potrebné ochranné pomôcky, ako napríklad masky proti prachu, ochranný oblek, rukavice. Ani na prestrihnutie nie sú potrebné žiadne nástroje. Ovčia vlna je ľahká a príjemná na dotyk – teda výrobok, pri ktorom ste v bezpečí nielen keď už je zabudovaný, ale aj pri práci s ním. Naviac je veľmi ľahká a elastická a jej inštaláciu zvládne i jeden zručný pracovník.

Pokiaľ je teda ovčia vlna umiestnená z vnútornej strany interiéru čo najbližšie vnútornému povrchu konštrukcií priečok, podhľadu a stien, môže účinne odstrániť z ovzdušia škodliviny. Možno tak napríklad pomôcť k zlepšeniu vnútorného prostredia, kde boli použité nevhodné materiály, ako je formaldehyd. Za túto vlastnosť vlna vďačí bielkovinovej zlúčenine PROTEKTÍN s reaktívnymi reťazcami aminokyselín, ktoré sú schopné molekuly škodlivých látok ako aj nepríjemné zápachy skladovať a premeniť na látky neutrálne. S pomocou vhodne umiestnenej ovčej vlny je tak možné v pomerne krátkom čase vzduch v interiéri od škodlivých látok vyčistiť. Látky, ktoré možno s pomocou ovčej vlny odstrániť: škodliviny používané v stavebníctve – formaldehyd, acetaldehyd, sutyraldehyd, pentanal; zapáchajúce organické látky; škodlivé látky z náterov (benzaldehyd); látky z cigaretového dymu; nitrosamíny a styrény. Je impregnovaná proti škodcom.

Pri výrobe a spracovaní ovčej vlny sa vyrobí iba minimum škodlivého CO2. Pri výrobe 1m3 ovčej vlny sa vyprodukuje cca 5 kg CO2. Pre porovnanie pri 1 m3 minerálnej izolácie sa vyprodukuje cca 130 kg. Ročná úspora vo výrobe 1m3 ovčej vlny teda predstavuje cca 28 500 ton CO2.

Zdravý vzduch v miestnosti zaručuje vyššiu kvalitu bývania a prináša teplo a energiu do Vášho života.